ПрАТ «Івано-Франківська автобаза»

     
 
Дата розміщення: 24.04.2018

Річний звіт за 2017 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА АВТОБАЗА"
ПРИМІТКИ ДО ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЗА РІК, ЩО ЗАКІНЧИВСЯ 31 ГРУДНЯ 2017 РОКУ
(в тис. грн.)
1. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
ПАТ "Івано-Франківська автобаза" (код 01268650; місцезнаходження- Іван-Франківська обл.с.Угринів, вул..Галицька 29; дата реєстрації - 18.02.1994р., реєстраційний №248; орган, що зареєстрував - Тисменицька райдержадміністрація; дата внесення змін до статуту - нова редакція статуту зареєстрована 25.02.2012 р.. реєстраційний №264265;
Предметом діяльності Товариства є:
Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна;
Ремонт та технічне обслуговування автомобільної, автотракторної, сільськогосподарської техніки;

Підприємство являє собою одну одиницю генеруючу грошові потоки.
2. ОСНОВИ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
Товариство перейшло на Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) 1 січня 2012 року відповідно до положень МСФЗ (IFRS) 1 "Перше використання міжнародних стандартів фінансової звітності".
Керуючись МСФЗ 1, Товариство обрало першим звітним періодом рік, що закінчується 31 грудня 2013 року. Фінансова звітність Товариства складена відповідно до вимог МСФЗ, що були розроблені Радою (Комітетом) з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, та роз'яснень Комітету з тлумачень міжнародної фінансової звітності, а також відповідно роз'яснень Постійного комітету з тлумачень, що були затверджені комітетом з міжнародного бухгалтерського обліку та діяли на дату складання фінансової звітності.
Функціональною валютою звітності є гривня. Звітність складена в тисячах гривень.

Безперервність діяльності
Дана фінансова звітність підготовлена виходячи з допущення про безперервність діяльності, що припускає реалізацію активів і погашення зобов'язань у нормальному процесі діяльності Товариства.
Керівництвом Товариства вживаються заходи щодо поновлення та подальшого нарощування обсягів виробництва та реалізації продукції та скорочення операційних витрат, що дозволить підвищити прибутковість операційної діяльності, поліпшити фінансовий стан та результати діяльності у 2017 році.
Відповідно, Товариство продовжує застосовувати допущення безперервності діяльності при підготовці представленої фінансової звітності.





Нові і переглянуті стандарти та інтерпретації
На дату затвердження цієї фінансової звітності, Радою МСБО були визначені нові стандарти, поправки та інтерпретації до існуючих стандартів. Стандарти, які не набули чинності , не були прийняті Товариством достроково.
Керівництво передбачає, що всі відповідні поправки будуть внесені до облікової політики Товариства за перший період, що починається після дати набрання чинності поправки. На даний момент керівництво оцінює потенційний вплив на фінансову звітність товариства внесених поправок до МСФЗ. Інформація щодо нових стандартів, змін та інтерпретацій, які, як передбачається, мають відношення до фінансової звітності Товариства, представлена нижче. Деякі інші нові стандарти та інтерпретації були випущені, але це не буде мати істотного впливу на фінансову звітність Товариства.
МСФЗ (IFRS) 9 (в редакції 2014 року) випущений в липні 2014 року, замінив МСФЗ (IFRS) 9 (в редакції 2009 року), МСФЗ (IFRS) 9 (в редакції 2010 року), Поправки до МСФЗ (IFRS) 7 і МСФЗ (IFRS) 9 "Дата обов'язкового вступу в силу МСФЗ (IFRS) 9 і розкриття інформації при переході до нового порядку обліку" і МСФЗ (IFRS) 9 (в редакції 2013 року) ( "Облік хеджування і поправки до МСФЗ (IFRS) 9, МСФЗ (IFRS) 7 і МСФЗ (IAS) 39 "). Товариство повинно застосовувати МСФЗ (IFRS) 9 (в редакції 2014 року) до річних періодів, що починаються 1 січня 2018 року або після цієї дати. Однак для річних періодів, що починаються до 1 січня 2018 року, організація може застосовувати більш ранні редакції МСФЗ (IFRS) 9 замість застосування МСФЗ (IFRS) 9 (в редакції 2014 роки), але тільки в тому випадку, якщо відповідна дата першого застосування приходиться на період до 1 лютого 2015 року.
У грудні 2015 року Рада з МСФЗ відклала вступ в силу поправок до МСФЗ (IFRS) 10 та МСФЗ (IAS) 28 "Продаж або внесок активів в угодах між інвестором і його асоційованим підприємством або спільним підприємством" на невизначений період до завершення свого дослідницького проекту по методу участі в капіталі. У вересні 2016 року Рада з МСФЗ випустила поправки до МСФЗ (IFRS) 4, щоб вирішити питання, що виникають у зв'язку з різними датами вступу в силу МСФЗ (IFRS) 9 і нового стандарту з обліку договорів страхування МСФЗ (IFRS) 17 "Страхові контракти" . Поправки передбачають дві альтернативні можливості для підприємств, що підписують договори, що належать до сфери застосування МСФЗ (IFRS) 4, а саме тимчасове звільнення і метод накладення. Тимчасове звільнення дозволяє підприємствам, які задовольняють певним критеріям, відкласти дату впровадження МСФЗ (IFRS) 9 до дати вступу в силу МСФЗ (IFRS) 17 (тобто 1 січня 2021 року). Метод накладення дозволяє організації, яка застосовує МСФЗ (IFRS) 9 починаючи з 2018 року, виключати зі складу прибутку або збитку вплив деяких облікових невідповідностей, які можуть виникнути в результаті застосування МСФЗ (IFRS) 9 до початку застосування МСФЗ (IFRS) 17.
У грудні 2016 року Рада з МСФЗ випустила "Щорічні удосконалення МСФЗ, період 2014-2016 рр.". Поправки до МСФЗ (IFRS) 12 "Розкриття інформації про участь в інших організаціях", в яких роз'яснюється обсяг інформації, що розкривається згідно з МСФЗ (IFRS) 12 щодо часток участі підприємства в дочірній організації, спільному підприємстві або асоційованому підприємства, які класифікуються (або включені в склад ліквідаційної групи, яка класифікується) як призначені для продажу або припинена діяльність відповідно до МСФЗ (IFRS) 5 "Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність", вступають в силу для річних періодів, що починаються 1 січня 2017 року або після цієї дати. Поправки до МСФЗ (IFRS) 1 "Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності", які скасовують дію деяких короткострокових звільнень, і поправки до МСФЗ (IAS) 28 "Інвестиції в асоційовані організації та спільні підприємства", в яких роз'яснюється рішення оцінювати інвестиції в асоційовану організацію або спільне підприємство за справедливою вартістю через прибуток або збиток відповідно до МСФЗ (IFRS) 9, вступають в силу для річних періодів, що починаються 1 січня 2018 року або після цієї дати.
В травні 2017 року Рада з МСФЗ випустила МСФЗ (IFRS) 17 "Договори страхування", новий всеосяжний стандарт фінансової звітності для договорів страхування, який розглядає питання визнання і оцінки, подання та розкриття інформації. Коли МСФЗ (IFRS) 17 вступить в силу, він замінить собою МСФЗ (IFRS) 4 "Страхові контракти", який був випущений в 2005 році. МСФЗ (IFRS) 17 набуває чинності для річних звітних періодів, що починаються 1 січня 2021 року або після цієї дати. При цьому необхідно представити порівняльну інформацію.

3. ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ

Основні засоби
Основні засоби, придбані після дати переходу на МСФЗ, враховуються у звіті про фінансове положення за первинною вартістю, що включає всі витрати, необхідні для доведення активу до стану, придатного до використання, за вирахуванням накопиченої амортизації і збитків від знецінення.
Вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних із поліпшенням об'єкта (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), у результаті чого збільшуються майбутні економічні вигоди, первісноочікувані від використання цього об'єкта. Накопичена амортизація перераховується пропорційно до зміни балансової вартості об'єкта основних засобів таким чином, щоб після переоцінки балансова вартість дорівнювала переоціненій вартості.
Сума, що амортизується, - це первинна вартість об'єкту основних засобів або переоцінена вартість, за вирахуванням його ліквідаційної вартості. Ліквідаційна вартість активу - це передбачувана сума, яку підприємство отримало б на даний момент від реалізації об'єкту основних засобів після вирахування очікуваних витрат на вибуття, якби даний актив вже досяг того віку і стану, в якому, імовірно, він знаходитиметься в кінці свого терміну корисного використання. Товариство прийняло, що ліквідаційна вартість дорівнює нулю.
Амортизація основних засобів призначена для списання суми, що амортизується, впродовж терміну корисного використання активу і розраховується з використанням прямолінійного методу.
Ліквідаційна вартість, терміни корисного використання і метод нарахування амортизації передивляються на кінець кожного фінансового року. Регулярність проведення переоцінки залежатиме від зміни справедливої вартості активів, які переоцінюються.
Дохід або збиток, що виникають в результаті вибуття або ліквідації об'єкту основних засобів, визначається як різниця між сумами від продажу і балансовою вартістю активу і признається в прибутках і збитках.

Нематеріальні активи
Нематеріальні активи обліковуються за первісною вартістю, яка складається з ціни придбання, мита, непрямих податків, що не підлягають відшкодуванню, та інших витрат безпосередньо пов'язаних з його придбанням та доведенням до стану, у якому він придатний для використання за призначенням. Первісна вартість нематеріальних активів збільшується на суму витрат, пов'язаних з удосконаленням цих нематеріальних активів і підвищенням їх можливостей та строку використання. Під час експлуатації нематеріальні активи оцінюються за собівартістю або переоціненою вартістю.
Нематеріальний актив списується при продажі або коли від його майбутнього використання або вибуття не очікується економічних вигод. Дохід або збиток від списання нематеріального активу, що є різницею між чистими сумами від вибуття і балансовою вартістю активу, включається в звіт про сукупні доходи і витрати у момент списання.

Знецінення нефінансових активів
Активи, термін експлуатації яких не обмежений, наприклад, гудвіл, не амортизуються, але розглядаються щорічно на предмет знецінення. Амортизовані
активи аналізуються на предмет їх можливого знецінення в разі будь-яких подій або виникнення обставин, які вказують на те, що відшкодування повної балансової вартості може стати неможливим. Збиток від знецінення визнається у сумі, на яку балансова вартість активу перевищує вартість його відшкодування. Вартість відшкодування активу - це його справедлива вартість за вирахуванням витрат на продаж або вартість використання, залежно від того, яка з них вище. Для розрахунків можливого знецінення активи групуються на найнижчому рівні, на котрому існують окремо розрізняні грошові потоки (на рівні одиниць, які генерують грошові потоки). Нефінансові активи, крім гудвілу, що піддалися знеціненню, на кожну звітну дату аналізуються на предмет можливого сторнування знецінення.
У випадках, коли збиток від знецінення згодом відновлюється, балансова вартість активу (генеруючої одиниці) збільшується до суми, отриманої в результаті нової оцінки його відшкодованої вартості, так, щоб нова балансова вартість не перевищувала балансову вартість, яка була б визначена, якби по цьому активу (генеруючій одиниці) не був відображений збиток від знецінення в попередні роки. Відновлення збитку від знецінення відразу ж відображається в прибутках і збитках, за винятком випадків, коли актив враховується за оціненою вартістю. В цьому випадку відновлення збитку від знецінення враховується як збільшення резерву по переоцінці.

Необоротні активи, які утримуються для продажу
Необоротні активи і групи вибуття, класифіковані як утримувані для продажу оцінюються по найменшій вартості - або балансовій вартості, або справедливій вартості за вирахуванням витрат на продаж. Необоротні активи, які утримуються для продажу не підлягають амортизації.

Грошові кошти
Грошові кошти та їх еквіваленти. Грошові кошти та їх еквіваленти включають гроші в касі, грошові кошти на банківських рахунках до запитання та інші короткострокові високоліквідні інвестиції з початковим строком розміщення до трьох місяців. Грошові кошти та їх еквіваленти обліковуються за амортизованою вартістю з використанням методу ефективної процентної ставки. Суми, використання яких обмежене, виключені зі складу грошових коштів та їх еквівалентів для цілей підготовки звіту про рух грошових коштів. Суми, обмеження щодо яких не дозволяють обміняти їх або використовувати для розрахунку за зобов'язаннями протягом, щонайменше, дванадцять місяців після звітної дати, включені до складу інших необротних активів.

Фінансові інструменти
Фінансові інструменти первісно оцінюються та відображаються за їх фактичною собівартістю, яка складається із справедливої вартості активів, зобов'язань або інструментів власного капіталу, наданих або отриманих в обмін на відповідний інструмент, і витрат, які безпосередньо пов'язані з придбанням або вибуттям фінансових інструментів.
Первісне визнання фінансових інструментів здійснюється з використанням наступних оцінок окремих статей активів та зобов'язань:
- Активи і зобов'язання обліковуються пріоритетно за вартістю їх придбання чи виникнення (за первісною собівартістю або справедливою вартістю).
- При обліку за первісною (історичною) вартістю активи визнаються за сумою фактично сплачених за них коштів, а зобов'язання - за сумою мобілізованих коштів в обмін на зобов'язання.
- При обліку за справедливою (ринковою) вартістю активи визнаються за тією сумою коштів, яку необхідно було б сплатити для придбання таких активів у поточний час, а зобов'язання - за тією сумою коштів, яка б вимагалася для проведення розрахунку у поточний час.
- Приведення вартості активів у відповідність із ринковою здійснюється шляхом їх переоцінки.
Протягом 2017 року фінансові інструменти відображалися за собівартістю.

Резерви
Резерви визнаються, коли у Товариства є поточне зобов'язання (юридична або конструктивне), що виникло в результаті минулих подій, для погашення якого, ймовірно, потрібне вибуття ресурсів, що втілюють економічні вигоди, і при цьому можна здійснити достовірну оцінку даного зобов'язання.
Сума, визнана в якості резерву, є найкращою оцінкою компенсації, необхідної для врегулювання поточного зобов'язання на звітну дату, беручи до уваги всі ризики і невизначеності, супутні даним зобов'язанням. У тих випадках, коли резерв оцінюється з використанням потоків грошових коштів, за допомогою яких передбачається погасити поточний зобов'язання, його балансова вартість являє собою поточну вартість даних грошовихпотоків.
З метою рівномірного розподілу затрат протягом звітного року Товариством створено резерв для забезпечення оплати відпусток. Сума забезпечення нараховується в кінці року, що передує звітному.. В кінці кожного року проводиться інвентаризація невикористаних відпусток та розміру резерву для забезпечення оплати відпусток і, при необхідності, проводиться коригування розміру резерву для забезпечення оплати відпусток.

Запаси
Запаси - активи, які:
- утримуються для подальшого продажу (розподілу, передачі) за умов звичайної господарської діяльності;
- перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;
- утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.
Згідно наказу про облікову політику запаси Товарситвом обліковуються за первісною вартістю, окрім товарів в торгівлі, які обліковуються за чистою вартістю реаліції.



Податок на прибуток
Витрати з податку на прибуток або збиток за рік являють собою суму поточного та відстроченого податку.
Сума поточного податку визначається виходячи з величини оподатковуваного прибутку за рік. Оподатковуваний прибуток відрізняється від прибутку, відображеного у звіті про сукупні доходи або витрати, через статті доходів або витрат, що підлягають оподаткуванню або вирахуванню для цілей оподаткування в інші періоди, а також виключає статті, які взагалі не підлягають оподаткуванню або вирахуванню для цілей оподаткування. Зобов'язання щодо поточного податку на прибуток розраховується з використанням ставок оподаткування, встановлених законодавством, що набрали чинності на звітну дату.
Відстрочений податок визнається у відношенні тимчасових різниць між балансовою вартістю активів та зобов'язань, відображених у фінансовій звітності, та відповідними даними податкового обліку, використовуваними при розрахунку оподатковуваного прибутку. Відкладені податкові зобов'язання, як правило, відображаються з урахуванням всіх оподатковуваних тимчасових різниць. Відстрочені податкові активи відображаються з урахуванням всіх тимчасових різниць за умови високої ймовірності отримання в майбутньому оподатковуваного прибутку, достатнього для використання цих тимчасових різниць. Податкові активи та зобов'язання не відображаються у фінансовій звітності, якщо тимчасові різниці пов'язані з гудвілом або виникають внаслідок первісного визнання інших активів і зобов'язань в рамках угод (крім угод по об'єднанню бізнесу), які не впливають ні на оподатковуваний, ні на бухгалтерський прибуток.
Балансова вартість відстрочених податкових активів переглядається на кінець кожного звітного періоду і зменшується, якщо ймовірність отримання в майбутньому оподатковуваного прибутку, достатньої для повного або часткового використання цих активів, більш не є високою.
Відстрочені податкові активи та зобов'язання з податку на прибуток розраховуються з використанням ставок оподаткування (а також положень податкового законодавства), встановлених законодавством, що набрали або практично набрали чинності на звітну дату, які імовірно діятимуть у період реалізації податкового активу або погашення зобов'язання. Оцінка відстрочених податкових зобов'язань і активів відображає податкові наслідки намірів Товариства (станом на звітну дату) у відношенні способів відшкодування або погашення балансової вартості активів та зобов'язань.
Відстрочені податкові активи та зобов'язання показуються у звітності згорнуто, якщо існує законне право провести взаємозалік поточних податкових активів і зобов'язань, що відносяться до податку на прибуток, що справляється одним і тим самим податковим органом, і Товариство має намір здійснити взаємозалік поточних податкових активів і зобов'язань.

Виплати працівникам
Товариство визнає короткострокові виплати працівникам як витрати та як зобов'язання після вирахування будь-якої вже сплаченої суми. Товариство визнає очікувану вартість короткострокових виплат працівникам за відсутність як забезпечення відпусток - під час надання працівникам послуг, які збільшують їхні права на майбутні виплати відпускних.

Пенсійні зобов'язання
Відповідно до українського законодавства, Товариство утримує внески із заробітної плати працівників до Державного пенсійного фонду.. Поточні внески розраховуються як процентні відрахування із поточних нарахувань заробітної плати. Такі витрати відображаються у періоді, в якому були надані працівниками послуги.

Визнання доходів та витрат
Доходи і витрати визнаються товариством за таких умов:
- визнання реальної заборгованості за активами та зобов'язаннями Товариства;
- фінансовий результат операції, пов'язаної з наданням (отриманням) послуг, може бути точно визначений.
Доходи і витрати, що виникають у результаті операцій, визначаються договором між її учасниками або іншими документами, оформленими згідно з вимогами чинного законодавства України.
Доходи і витрати визнаються за кожним видом діяльності Товариства. Критерії визнання доходу і витрат застосовуються окремо до кожної операції. Кожний вид доходу і витрат відображається в бухгалтерському обліку окремо. У результаті використання активів компанії іншими сторонами доходи визнаються у вигляді процентів, роялті. Проценти визнаються у тому звітному періоді, до якого вони належать, та розраховуються, виходячи з бази їх нарахування та строку користування відповідними активами або сум заборгованості компанії. Умовою визнання процентів є імовірність отримання Товариством економічної вигоди.
Визнання доходів Товариством здійснюється за методом нарахування. Нарахування доходів (витрат) здійснюється з дати оформлення документа, що підтверджує надання (отримання) послуги, реалізації продукції.

Надання послуг
Доходи від надання послуг визнаються, коли: сума доходів може бути достовірно визначена; існує ймовірність того, що економічні вигоди, пов'язані з операцією, надійдуть Товариству і понесені або очікувані витрати, пов'язані з операцією, можуть бути достовірно визначені.

Умовні зобов'язання та активи
Умовні зобов'язання не визнаються у фінансовій звітності. Такі зобов'язання розкриваються у примітках до фінансової звітності, за винятком тих випадків, коли ймовірність відтоку ресурсів, що втілюють економічні вигоди, є незначною.


4. ІСТОТНІ СУДЖЕННЯ І ДЖЕРЕЛА НЕВИЗНАЧЕНОСТІ У ОЦІНКАХ
Істотні судження в процесі застосування облікової політики.
У процесі застосування облікової політики Товариства керівництво зробило певні професійні судження, окрім тих, які вимагають використання оцінок, які мають найбільш істотний вплив на суми, визнані в фінансовій звітності. Ці судження, серед іншого, включають правомірність застосування припущення щодо здатності вести свою діяльність на безперервній основі.

Основні джерела невизначеності оцінок
Нижче наведені ключові припущення щодо майбутнього, а також основні джерела невизначеності оцінок на кінець звітного періоду, які мають істотний ризик стати причиною внесення суттєвих коригувань до балансової вартості активів та зобов'язань протягом наступного фінансового року.

Строки корисного використання основних засобів
Оцінка строків корисного використання об'єктів основних засобів залежить від професійного судження керівництва, яке засноване на досвіді роботи з аналогічними активами. При визначенні строків корисного використання активів керівництво бере до уваги умови очікуваного використання активів, моральний знос, фізичний знос і умови праці, в яких будуть експлуатуватися дані активи. Зміна будь-якого з цих умов або оцінок може в результаті привести до коригування майбутніх норм амортизації.

Відстрочені податкові активи
Відстрочені податкові активи визнаються для всіх невикористаних податкових збитків в тій мірі, в якій ймовірно отримання оподатковуваного прибутку, за рахунок якого можливо буде реалізувати дані збитки. Від керівництва вимагається прийняття істотного професійного судження при визначенні суми відстрочених податкових активів, які можна визнати, на основі очікуваного терміну і рівня оподатковуваних прибутків з урахуванням стратегії майбутнього податкового планування.
Суми і терміни сторнування тимчасових різниць залежать від прийняття істотних суджень керівництва Товариства на підставі оцінки майбутньої облікової та податкової вартості основних засобів.

Знецінення дебіторської заборгованості з основної діяльності та іншої дебіторської заборгованості
Керівництво оцінює вірогідність погашення дебіторської заборгованості за основною діяльності та іншої дебіторської заборгованості на підставі аналізу по окремих клієнтах. При проведенні такого аналізу до уваги беруться наступні фактори: аналіз дебіторської заборгованості по основній діяльності та іншої дебіторської заборгованості за термінами, їх зіставлення з термінами кредитування клієнтів, фінансове становище клієнтів і погашення ними заборгованості в минулому. Якби фактично відшкодовані суми були меншими, ніж за оцінками керівництва, Товариству прийшлося б враховувати додаткові витрати на знецінення.

Податкове законодавство.
Податкове, валютне та митне законодавство України продовжує
розвиватися. Суперечливі положення трактуються по-різному, і, хоча керівництво вважає, що його тлумачення є доречним і обгрунтованим, ніхто не може гарантувати, що податкові органи його не оскаржать.
5. ВИРУЧКА ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ
Виручка від реалізації була представлена наступним чином:
2017 рік 2016 рік
Виручка від реалізації послуг 368 315
Виручка від реалізації товарів - -
Виручка від реалізації готової продукції - -
Всього 368 315
6. СОБІВАРТІСТЬ РЕАЛІЗАЦІЇ
Собівартість реалізації за видами витрат була представлена наступним чином:
2017 рік 2016 рік
Собівартість матеріалів (52) (53)
Заробітна плата та відповідні нарахування (152) (72)
Амортизація (456) (444)
Послуги сторонніх організацій - -
Інші витрати (1) (1)
Всього (661) (570)
7. АДМІНІСТРАТИВНІ ВИТРАТИ
Адміністративні витрати були представлені наступним чином:
2017 рік 2016 рік
Заробітна плата та відповідні нарахування (177) (130)
Амортизація - -
Банківські послуги (4) (2)
Послуги сторонніх організацій (112) (19)
Витрати на відрядження - -
Податки та збори (195) (186)
Всього (488) (337)
8. ІНШІ ОПЕРАЦІЙНІ ДОХОДИ ТА ВИТРАТИ
Інші операційні доходи та витрати були представлені наступним чином:
2017 рік 2016 рік
доходи витрати доходи витрати
Доходи від реалізації металобрухту - - - -
Доходи від списання кредиторської заборгованості - - 12 -
Доходи (витрати) від реалізації інших оборотних активів - - - -
Списання неліквідів - - - -
Резерв відпусток - - - -
Інші витрати (штрафи) - (4) - (7)
Всього - (4) 12 (7)
9. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК
Поточний податок на прибуток у звітності компанії являє собою суму податків на прибуток до сплати ( поверненню) щодо оподаткованого прибутку (податкового збитку) за період, визначений відповідно до правил, встановлених податковими органами. Поточні податкові зобов'язання (активи) за поточний або попередній періоди розраховуються з використанням ставок податків (відповідно до податкового законодавства), які були офіційно прийняті або з високим ступенем ймовірності очікуються до прийняття на дату звітності.
10. ОСНОВНІ ЗАСОБИ
Станом на 31 грудня 2017 року основні засоби Товариства були представлені наступним чином:
Будинки, споруди та передавальні пристрої Машини та обладнання Транспортні засоби Інструменти, прилади, інвентар Інші основні засоби Малоцінні необоротні матеріальні активи Всього
Первісна вартість станом на початок звітного року 9589 24 10 14 - - 9637
Придбано основних засобів 272 - - 3 - - 275
вибуло - - - - - - -
Індексація ОЗ - - - - - - -
Первісна вартість станом на кінець звітного періоду 9861 24 10 17 - - 9912
Накопичена амортизація станом на початок звітного року 7234 24 10 14 - - 7282
Індексація амортизації - - - - - - -
Амортизаційні нарахування за звітний період 456 - - - - - 456
Вибуло - - - - - - -
Амортизація станом на кінець звітного періоду 7690 24 10 14 - - 7738
Балансова вартість станом на кінець звітного періоду 2171 - - 3 - - 2174
11. ІНВЕСТИЦІЙНА НЕРУХОМІСТЬ
Станом на 31.12.2017 року Товариство не володіє інвестиційною нерухомістю.
12.ДОВГОСТРОКОВІ АКТИВИ, ПРИЗНАЧЕНІ ДЛЯ ПРОДАЖУ, ТА АКТИВИ ГРУПИ ВИБУТТЯ
У 2017 році Товариство не здійснювало переведення основних засобів до активів групи вибуття.
13. ЗАПАСИ
Запаси Товариства були представлені наступним чином:
Запаси 31 грудня 2017 року 31 грудня 2016 року
Сировина і матеріали 66 64
Паливо - -
Тара і тарні матеріали - -
Будівельні матеріали - -
Запасні частини - -
Малоцінні та швидкозношувані предмети 7 7
Незавершене виробництво - -
Готова продукція - -
Товари - -
Всього 73 71
14. ТОРГІВЕЛЬНА ТА ІНША ДЕБІТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ, НЕТТО
Торговельна і інша дебіторська заборгованість були представлені таким чином:
Дебіторська заборгованість 31 грудня 2017року 31 грудня 2016 року
Дебіторська заборгованість за продукцію 96 101
Інша дебіторська заборгованість - -
Всього 96 101
15. ПОТОЧНІ ПОДАТКОВІ АКТИВИ ТА ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Поточні податкові активи та зобов'язання Товариства були представлені наступним чином:
Поточні податкові активи та зобов'язання 31 грудня 2017 року 31 грудня 2016 року
Поточні податкові зобов'язання, в т. ч.: 23 17
Податок на додану вартість - -
Податок на прибуток - -
Місцеві податки та збори 23 17
Поточні податкові активи , в т. ч. - -
Податок з доходів фізичних осіб 9 3
16. ГРОШОВІ КОШТИ ТА КОРОТКОСТРОКОВІ ДЕПОЗИТИ
Станом на 31 грудня 2017 року та 31 грудня 2016 року грошові кошти були представлені наступним чином:
Грошові кошти 31 грудня 2017 року 31 грудня 2016 року
Грошові кошти в національній валюті на поточних рахунках 4 9
Грошові кошти в національній валюті на депозитних рахунках - -
Грошові кошти в іноземній валюті на поточних рахунках - -
Всього 4 9
17. СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ
Статутний капітал ПАТ "Івано-Франківська автобаза" складається тільки з повністю сплачених звичайних акцій з номінальною вартістю 0,25 грн.
Статутний капітал складає 15 тис грн., який розподілено на 58855 простих акцій. Всі акції в рівній мірі мають право на отримання дивідендів і відшкодування капіталу і представляють собою один голос на зборах акціонерів.Структура власного капіталу правильно відображена в звітності Товариства (форма №4)

рядок Найменування статті Прості акції Превілейовані акції Всього
кількість Сума, тис.грн. кількість Сума, тис.грн. кількість Сума, тис.грн.
1 Статутний фонд на початок звітного періоду 58855 15 - - 58855 15
2. Статутний фонд на кінець звітного періоду 58855 15 - - 58855 15
За звітний період руху коштів по статутному капіталу не було.

Чисті активи Товариства
Вартість чистих активів Товариства станом на 31 грудня 2017 року визначена згідно Методичних рекомендацій щодо визначення вартості чистих активів акціонерних товариств, схвалених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.11.2004 р. № 485, становить 583 тис. грн. що більше за розмір статутного фонду Товариства і відповідає вимогам статті 155 "Статутний капітал акціонерного товариства" Цивільного Кодексу України.

Прибуток на одну просту акцію
(тис.грн.)
Рядок Найменування статті Попередній період Звітний період
1 Прибуток, що належить акціонерам: (587) (785)
Власникам простих акцій (587) (785)
2 Кількість акцій 58855 58855
3 Прибуток на одну акцію (0,009974) (0,013338)
18. ТОРГІВЕЛЬНА ТА ІНША КРЕДИТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ
Станом на 31 грудня 2017 року та 31 грудня 2016 року торгівельна та інша кредиторська заборгованість були представлені наступним чином:
Кредиторська заборгованість 31 гудня 2017 року 31 грудня 2016 року
Заборгованість постачальникам за сировину, матеріали, послуги 76 76
Поточні зобов'язання 22 -
Інша кредиторська заборгованість 45 46
Всього 143 122
19. ПЕРЕДПЛАТИ ОТРИМАНІ ТА ІНШІ КОРОТКОСТРОКОВІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Станом на 31 грудня 2017 року та 31 грудня 2016 року передплати отримані та інші короткострокові зобов'язання були представлені наступним чином:
Кредиторська заборгованість 31 грудня 2017 року 31 грудня 2016 року
Передплати отримані - -
Кредиторська заборгованість перед бюджетом 23 20
Кредиторська заборгованість по страхуванню 5 3
Кредиторська заборгованість по заробітній платі 112 103
Всього 140 126
20. ПОХІДНІ ФІНАНСОВІ ІНСТРУМЕНТИ
Компаня не здійснює операцій з похідними фінансовими існтрументами.
21. ПРИПИНЕНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Протягом звітного року Товариство надавало весь спектр послуг, передбачених чинним законодавством та нормативно-правовими актами .
22. УМОВНІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ТА АКТИВИ
Умовні зобов'язання не визнаються у фінансовій звітності. Такі зобов'язання розкриваються у примітках до фінансової звітності, за винятком тих випадків, коли ймовірність відтоку ресурсів, що втілюють економічні вигоди, є незначною.
.

Економічне середовище
Погіршення економічної ситуації з 2015 року було обумовлено веденням військових дій на сході України та низьким зовнішнім попитом на фоні накопичених макроекономічних дисбалансів у попередні роки.
Натомість з 2016 року відбулась стабілізація макроекономічних показників й рівень інфляції за 2016 рік становив 12,4% проти 43,3% у 2015 р. Позитивна динаміка для економіки України була врахована Кабінетом Міністрів України при формуванні державної бюджетної політики на 2017 рік, яка заснована на прогнозах головного кредитора України - Міжнародного валютного фонду. Приріст економіки в 2017 році склав 2,1%. Інфляція в Україні в 2017 році становила 13,7%. Таким чином, при складанні фінансового звіту керівництво Товариства не розглядає економіку України як гіперінфляційну у звітному періоді.
Керівництво вважає, що воно вживає всі необхідні заходи для забезпечення стійкості бізнесу Товариства в нинішніх умовах. Однак, несподівані погіршення в економіці можуть негативно впливати на результати діяльності Товариства і фінансове становище. Ефект такого потенційно негативного впливу не може бути достовірно оцінений.





Оподаткування
Податкова система в Україні останнім часом зазнає постійних змін. Звичайно, складна економічна ситуація в країні наклала свій відбиток на ведення бізнесу, адже наразі важко передбачити і оцінити ризики у підприємницькій діяльності.
На даний момент існує велика кількість податкових норм і норм валютного законодавства, в яких присутня достатня кількість спірних моментів, які не завжди чітко і однозначно сформульовані.
23. УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ
Товариство управляє своїм капіталом для забезпечення безперервної діяльності підприємства в майбутньому і одночасної максимізації прибутку акціонерів за рахунок оптимізації співвідношення позикових і власних коштів. Товариство управляє структурою капіталу та коригує її в залежності від змін економічних умов та особливостей ризику базових активів. Керівництво Товариства регулярно переглядає структуру свого капіталу.
24. РИЗИКИ ФІНАНСОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ
Основними видами ризиків для Товариства є кредитний, ринковий ризик та ризик ліквідності. Ринковому ризику Товариство піддається в зв"язку з використанням фінансових інструментів. Максимальний розмір ризику обмежено балансовою вартістю фінансових активів, визнаних на 31 грудня 2017 року. Товариство укладає угоди виключно з відомими та фінансово стабільними сторонами.Товариство проводить постійний моніторинг за невиконанням зобов язань клієнтами та іншими контрагентами. Фінансові активи Товариства не є знецінені.

25. ОПЕРАЦІЇ З ПОВ'ЯЗАНИМИ СТОРОНАМИ
Операції з пов'язаними сторонами здійснювались на умовах, еквівалентних умовам, що домінують в операціях між незалежними сторонами.
Товармство не здійснювало спеціальних виплат управлінському персоналу
26. ЕФЕКТ ЗМІН В ОБЛІКОВІЙ ПОЛІТИЦІ ТА ВИПРАВЛЕННЯ СУТТЄВИХ ПОМИЛОК
Протягом 2017 року Товариство не вносило змін до Облікової політики та не здійснювала коригування суттєвих помилок, у зв'язку з їх відсутністю.
27. ПОДІЇ ПІСЛЯ ЗВІТНОЇ ДАТИ
Після 31 грудня 2017 року до дати затвердження керівництвом фінансової звітності не відбувалося подій, які могли би вплинути на фінансовий стан Товариства.

Керівник А.О. Дольний

Головний бухгалтер О.А. Капущак

д/н

д/н

д/н