|
Дата розміщення: 25.04.2017
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
Приватна аудиторська фірма "Полюс-аудит" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
31790207 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
76000, м.Iвано-Франкiвськ, вул.Гната Хоткевича, 65А/9 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
245/4, 26.01.2012 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
д/н, д/н, д/н, д/н |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
Приватна аудиторська фірма
76002, Україна
м. Івано-Франківськ
вул. Гната Хоткевича, 65А/9
тел. (0342) 77-59-26
Свідоцтво про включення до Реєстру
суб`єктів аудиторської діяльності №2902
продовжене рішенням Аудиторської Палати України
22 грудня 2016 року № 335 / 3
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
(ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
щодо фінансової звітності
Публічного акціонерного товариства
" Івано-Франківська автобаза "
за 2016 рік
м. Івано-Франківськ
20 березня 2017 року
Аудиторський висновок адресується:
- Акціонерам та керівництву ПАТ "Івано-Франківська автобаза"
- Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
ЗВІТ ЩОДО ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
Опис аудиторської перевірки
Ми провели аудит фінансової звітності Публічного акціонерного товариства "Івано-Франківська автобаза" (надалі - Товариство) за рік, що закінчився 31 грудня 2016 року, яка включає: Баланс (Звіт про фінансовий стан), Звіт про прибутки та збитки (Звіт про сукупний дохід), Звіт про власний капітал, Звіт про рух грошових коштів (за прямим методом) та Примітки до річної фінансової звітності за рік, що закінчився на зазначену дату, а також інформації про суттєві аспекти облікової політики та іншої пояснювальної інформації (приміток).
Відповідальність управлінського персоналу за фінансову звітність
Управлінський персонал Товариства відповідальний за підготовку й достовірне подання цієї фінансової звітності у відповідності до вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності та за створення системи внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає необхідною для забезпечення складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки.
Відповідальність аудитора
Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо цієї фінансової звітності на основі результатів проведеного нами аудиту. Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту (МСА). Ці стандарти вимагають від нас дотримання відповідних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої обґрунтованої впевненості, що фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання достатніх аудиторських доказів щодо сум і їх розкриття у фінансовій звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання суб'єктом господарювання фінансової звітності з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцінку відповідності використаної облікової політики та прийнятності облікових оцінок, виконаних управлінським персоналом, та оцінку загального подання фінансової звітності.
Вважаємо, що за результатами аудиту, нами отримані достатні та прийнятні аудиторські докази для висловлення нашої думки.
Підстави для висловлення умовно-позитивної думки
На показники фінансової звітності Товариства мають вплив наступні чинники:
1. Відповідно до застосовної облікової політики, величина сумнівних боргів визначається на підставі аналізу платоспроможності окремих дебіторів . Товариством не створено резерв сумнівних боргів при наявності сумнівної до повернення дебіторської заборгованості в сумі 81 тис. грн. Товариству рекомендовано нарахувати резерв сумнівних богів.
2. Не відображені на звітну дату Товариством поточні забезпечення на виплати працівникам за невідпрацьований час встановлені законодавством та трудовим договором враховуючи коефіцієнт їх підвищення у зв'язку зі зміною посадових окладів та тарифних ставок в сумі 21 тис.грн. Вказана сума не перевищує 0,8% вартості активів Товариства. Вплив цих невідповідностей на фінансову звітність є незначними.
3. Вплив економічної кризи та політичної нестабільності, які тривають в Україні, неможливо передбачити з достатньою вірогідністю з метою їх оцінки, однак дані фактори можуть мати негативний вплив на економіку України та операційну діяльність Товариства а також на здатність Товариства продовжувати свою діяльність на безперервній основі висловлену у Примітках до фінансової звітності.
Зазначені у цьому розділі чинники не призвели до суттєвого викривлення показників фінансової звітності та фінансового результату в цілому.
Висловлення умовно-позитивної думки
На нашу думку, за винятком впливу питань, наведених у параграфі "Підстави для висловлення умовно-позитивної думки", фінансова звітність за 2016 рік подає достовірно в усіх суттєвих аспектах фінансовий стан Публічного акціонерного товариства "Івано-Франківська автобаза" на 31 грудня 2016 року, а також його фінансові результаті діяльності та рух грошових коштів за звітний період відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності.
Звіт щодо вимог інших законодавчих та нормативних актів
Основні відомості про емітента:
- повне найменування Публічне акціонерне товариство "Івано-Франківська автобаза""
- скорочене найменування ПАТ "Івано-Франківська автобаза"
- код ЄДРПОУ 01268650
- місцезнаходження 77423, Івано-Франківська область, с.Угринів, вул.Галицька,29
- дата державної реєстрації 18.02.1994 року
- нова редакція статуту зареєстрована 25.02.2012 року за № 264265
Відповідальні особи за фінансово-господарську діяльність у періоді, що перевірявся:
- Генеральний директор - Дольний А.О.
- Головний бухгалтер - Капущак О.А.
Основною діяльністю підприємства ПАТ "Івано-Франківська автобаза" є надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування та технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів.
Перевірена аудиторами фінансова звітність є частиною річної регулярної інформації, що розкривається емітентом згідно вимог "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 року №2826. Емітентом в складі цієї інформації розкривається інформація згідно вимог Закону України "Про акціонерні товариства", а також у складі особливої інформації розкривається інформація щодо подій, що визначені в статті 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок". У відповідності з МСА 720 "Відповідальність аудитора щодо іншої інформації в документах, що містять перевірену аудитором фінансову звітність", під час виконання завдання з аудиту, аудитор здійснює аудиторські процедури щодо виявлення наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом у відповідності з вищевказаними законодавчими та нормативними актами, і за наслідками цих процедур в розділі аудиторського звіту "Звіт щодо вимог інших законодавчих і нормативних актів", аудитор висловлює думку щодо:
- відповідності вартості чистих активів вимогам чинного законодавства, а саме частині третій статті 155 Цивільного кодексу України;
- наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю (МСА 720 "Відповідальність аудитора щодо іншої інформації в документах, що містять перевірену аудитором фінансову звітність");
- виконання значних правочинів (10 і більше відсотків вартості активів товариства за даними останньої річної фінансової звітності) відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства";
- стану корпоративного управління, у тому числі стану внутрішнього аудиту відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства".
Відповідність вартості чистих активів вимогам чинного законодавства
Вартість чистих активів Товариства станом на 31 грудня 2016 року складає 1368 тис. грн. Даний показник розрахований у відповідності до Методичних рекомендацій щодо визначення вартості чистих активів акціонерних товариств, схвалений рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.11.2004 року №485. Вартість чистих активів є більшою за розмір зареєстрованого статутного капіталу Товариства, що забезпечує дотримання вимог статті 155 Цивільного кодексу України.
Статутний капітал на звітну дату сформовано у повному обсязі та відображено у фінансовій звітності відповідно до установчих документів Товариства.
Статутний капітал складає 15 тис грн., який розподілено на 58855 простих акцій номінальною вартістю 0,25 грн.
Виконання Товариством значних правочинів відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства"
Аудиторами виконані процедури щодо перевірки дотримання Товариством вимог законодавства стосовно виконання значних правочинів, які відповідно до статті 70 Закону України "Про акціонерні товариства" визнано значними, що складають 10 і більше відсотків вартості активів Товариства за даними останньої річної фінансової звітності. За результатами проведеної перевірки у звітному періоді аудиторами не виявлено порушень дотримання вимог законодавства про виконання значних правочинів.
Стан корпоративного управління в тому числі внутрішнього контролю
Метою виконання процедур щодо стану корпоративного управління, у тому числі внутрішнього аудиту відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства" було отримання доказів, які дозволяють сформувати судження щодо відповідності системи корпоративного управління у Товаристві вимогам Закону України "Про акціонерні товариства" та вимогам Статуту.
Статутом Товариства передбачено наступні органи управління: Загальні збори акціонерів, Наглядова Рада, Правління, Ревізійна комісія. Кількісний склад сформованих органів управління Товариства відповідає вимогам Статуту Товариства. Спеціальної посади або відділу, який відповідає за роботу з акціонерами, у Товаристві не створювалось. Функціонування органів корпоративного управління регламентується положеннями Статуту.
Система корпоративного управління у Товаристві загалом відповідає вимогам Закону України "Про акціонерні товариства". Система внутрішнього контролю спрямована на упередження, виявлення і виправлення суттєвих помилок, забезпечення захисту і збереження активів, повноти і точності облікової документації та включає адміністративний та бухгалтерський контроль.
Адміністративний контроль на підприємстві передбачає розподіл повноважень між працівниками Товариства таким чином, щоб жоден працівник не мав змоги зосередити у своїх руках усі повноваження, необхідні для здійснення повної господарської операції. Бухгалтерський контроль забезпечує збереження активів Товариства, достовірність звітності та включає попередній, первинний (поточний) і подальший контроль.
Контроль за фінансово-господарською діяльністю Товариства здійснює Ревізійна комісія, члени якої обирається загальними зборами акціонерів Товариства. У звітному періоді управління фінансово-господарською діяльністю здійснювалося правлінням Товариства в межах повноважень, які встановлено Статутом Товариства. Річні Загальні збори акціонерів за попередні три роки проводились регулярно та у відповідності до вимог законодавства України.
За результатами перевірки стану корпоративного управління можна зробити висновок, що система корпоративного управління створена, стан корпоративного управління Товариства відповідає вимогам Закону України "Про акціонерні товариства". У Товаристві відсутній комітет з внутрішнього аудиту, посада внутрішнього аудитора. Товариством затверджено Принципи (Кодекс) корпоративного управління.
Оцінка ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства
У відповідності з проведеними в процесі аудиту процедурами оцінки ризиків нами не встановлено обставин, які б свідчили про можливість того, що фінансові звіти містять суттєві викривлення внаслідок шахрайства (МСА 240), тому аудитори мають право сприймати надану інформацію та документи як достовірні. Однак аудитори не можуть виключати повністю ймовірність таких обставин внаслідок професійного скептицизму.
Відповідність інформації фінансової звітності іншій інформації, що розкривається Товариством
Аудиторами не виявлено невідповідностей між представленою фінансовою звітністю, що підлягає аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів в складі особливої інформації, тощо.
Важливі аспекти облікової політики
Фінансову звітність за звітний рік, що закінчився 31.12.2016 року управлінським персоналом Товариства складено з використанням концептуальної основи, що ґрунтується на Міжнародних стандартах фінансової звітності. Товариство перейшло на застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) 1 січня 2012 року відповідно до положень МСФЗ (ІFRS) 1 "Перше використання міжнародних стандартів фінансової звітності". За всі звітні періоди, закінчуючи роком, що завершився 31 грудня 2011 року, Товариство складало фінансову звітність у відповідності до Національних стандартів бухгалтерського обліку України.
Фінансова звітність Публічного акціонерного товариства "Івано-Франківська автобаза", за винятком впливу обставин, викладених у параграфі "Підстава для висловлення умовно-позитивної думки" відображає правдиву і неупереджену інформацію у всіх суттєвих аспектах щодо фінансового стану Товариства на 31 грудня 2016 року, результатів його діяльності і руху грошових потоків за звітний період у відповідності до концептуальної основи, законодавчих і нормативних актів в Україні з підприємництва, цінних паперів, бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також адекватно розкриває інформацію щодо активів, зобов'язань та капіталу Товариства.
Основні відомості про договір на проведення аудиту
Аудиторську перевірку Фінансової звітності Публічного акціонерного товариства "Івано-Франківська автобаза" за 2016 рік здійснено на підставі укладеного договору про надання аудиторських послуг № 05-17 від 27.01.2017 року. Аудиторську перевірку розпочато 07 лютого 2017 року та закінчено 20 березня 2017 року.
Дата видачі Аудиторського висновку - 20 березня 2017 року.
Директор Приватної аудиторської фірми "Полюс-аудит"
(сертифікат аудитора серії А № 003406
від 25.06.1998 року продовжено дію до 25.06.2017 року) С.А. Пундик
Основні відомості про аудиторську фірму
Повне найменування аудиторської фірми Приватна аудиторська фірма "Полюс-аудит"
Свідоцтво про внесення в Реєстр аудиторських фірм та аудиторів, які одноособово надають аудиторські послуги № 335/3 видане Аудиторською палатою України 22.12.2016 року.
Інформація про відповідність контролю якості аудиторських послуг Свідоцтво про відповідність системи контролю якості видане на підставі Рішення Аудиторської палати України від 05.07.2012 р. №252/4
Місцезнаходження аудиторської фірми м. Івано-Франківськ, вул. Гната Хоткевича, 65А/9
Телефон (факс) аудиторської фірми (0342) 77-59-26 д/н д/н д/н |
|
|