|
Опис бізнесу(текстова частина)
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) |
iвано-Франкiвська автобаза була створена у 1959 роцi як державне пiдприємство, яке обслуговувало будiвельний комплекс областi. В сiчнi 1994 року згiдно наказу державної корпорацiї "Укрбуд" вiд 28.01.1994р. №52 iвано-Франкiвська автобаза перетворена у вiдкрите акцiонерне товариство. |
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй, представництв та iнших вiдокремлених пiдроздiлiв у складi товариства немає |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозицiй не надходило |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Облiкова полiтика пiдприємства вiдповiдає нацiональним стандартам бухгалтерського облiку. |
Текст аудиторського висновку |
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
незалежної приватної аудиторської
фiрми "СIМЕС"
про проведення аудиту достовiрностi фiнансової звiтностi
ВАТ " Iвано-Франкiвська автобаза"
станом на 31.12.2011 р.
На пiдставi укладеного договору N=10 вiд 21 лютого 2012 р. незалежна аудиторська фiрма "СIМЕС", що знаходиться за адресою: 76019, м.Iвано-Франкiвськ, вул.Галицька, 67, тел.4-23-75, провела аудиторську перевiрку вiдповiдно до Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв, затверджених Рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку 29.09.2011 р. №1360 та зареєстрованих в Мiнiстерствi юстицiї України 28 листопада 2011 р. за № 1358I20096, вiдкритого акцiонерного товариства "Iвано-Франкiвська автобаза" станом на 31 грудня 2011 р. для здачi звiту за 2011 рiк в ДКЦПФР та оприлюднення фiнансової звiтностi.
Основнi вiдомостi про емiтента:
назва-ВАТ "Iвано-Франкiвська автобаза";
код-01268650;
дата реєстрацiї-24.12.1997 р.;
мiсце знаходження: Iвано-Франкiвська обл. Тисменецький р-н, с.Угринiв;
основний вид дiяльностi - автомобiльне господарство, транспортнi вантажнi перевезення.
Мета аудиту-пiдтвердження достовiрностi фiнансової звiтностi, що пiдлягає оприлюдненню та поданню в Державну комiсiю з цiнних паперiв .
В процесi перевiрки ми керувались положеннями Законiв України:
"Про аудиторську дiяльнiсть";
"Про господарськi товариства";
"Про цiннi папери i фондову бiржу";
"Про державне регулювання ринку цiнних паперiв";
"Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi",
а також Мiжнародних стандартiв аудиту, Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку , Цивiльного та Господарського кодексiв України та iнших нормативних документiв.
Ми провели перевiрку у вiдповiдностi з Мiжнародними стандартами аудиту, згiдно з якими вимагається, щоб пiд час перевiрки було зiбрано достатньо доказiв того, що фiнансовi звiти ВАТ "Iвано-Франкiвська автобаза" дають достовiрну i об'єктивну уяву про фiнансовий стан пiдприємства. Вiдповiдальнiсть за надану звiтнiсть несе керiвництво ВАТ "Iвано-Франкiвська автобаза". Аудитор висловлює думку щодо фiнансових звiтiв пiдприємства на пiдставi проведеної аудиторської перевiрки.
Перевiрка проведена незалежним сертифiкованим аудитором, який не має майнових вiдносин з суб єктом перевiрки.
Дата початку перевiрки 24 лютого 2012 р., дата закiнчення 25 березня 2012 р. Аудиторський висновок адресується акцiонерам, керiвництву ВАТ "Iвано-Франкiвська автобаза" та Державнiй комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
В процесi перевiрки об'єктами перевiрки були :
-бухгалтерська та статистична звiтнiсть за 2011 рiк;
-данi журналу-головної за 2011 рiк;
-2-
-данi комп ютерного облiку за 2011 рiк;
-бухгалтерськi документи (вибiрково).
Аудиторськi докази одержувались аудитором шляхом перевiрки фiнансової звiтностi, неформального усного опитування працiвникiв пiдприємства, пiдрахунку арифметичної точностi звiтних документiв та реєстрiв облiку, проведення аналiзу та тестування найважливiших показникiв i спiввiдношень, що стосуються аудиторської перевiрки.
Аудиторською перевiркою встановлено:
Бухгалтерський облiк ведеться згiдно журнально-ордерної системи, частково автоматизований .
Облiковi данi за грудень 2011 р. вiдповiдають даним балансу станом на 31.12.2011 р., який виглядає наступним чином (по вiдповiдних роздiлах):
(тис.грн.)
АКТИВ Код рядка На кiнець
року
Роздiл 1-необоротнi активи 080 294,1
Роздiл 2-оборотнi активи 260 415,2
Роздiл 3-витрати майбутнiх 270
перiодiв
Баланс 280 709,3
ПАСИВ Код рядка На кiнець
року
Роздiл 1-власний капiтал 380 -151,5
Роздiл 2-забезпечення наступних 430 -
витрат i платежiв
Роздiл 3-довгостроковi зобов'я- 480 1,3
зання
Роздiл 4-поточнi зобов'язання 620 859,5
Роздiл 5-доходи майбутнiх перiодiв 630
Баланс 640 709,3
Метою складання балансу є надання користувачам повної, правдивої та неупередженої iнформацiї про фiнансовий стан пiдприємства на звiтну дату.
Ми вважаємо, що проведена аудиторська перевiрка дає обгрунтовану пiдставу для висловлення аудитором власної думки.
Бухгалтерський облiк в перiодi з 01.01.2011 р. до 31.12.2011 р. здiйснювався у вiдповiдностi з встановленими нормативами бухгалтерського облiку. Кореспонденцiя рахункiв, що передбачена дiючим планом рахункiв, застосовується вiрно. Фiнансова
-3-
звiтнiсть вiдповiдає даним бухгалтерського облiку. Форми фiнансової звiтностi узгодженi мiж собою.
Бухгалтерський облiк необоротних активiв ведеться вiдповiдно до нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку № 7 "Основнi засоби", № 8 "Нематерiальнi активи", облiковi данi вiдповiдають даним балансу пiдприємства станом на 31 грудня 2011 року.
Вартiсть необоротних активiв станом на 31 грудня 2011 р. складає 294,1 тис. грн..
Облiк оборотних активiв ведеться у вiдповiдностi до нацiональних П(С)БО № 9 "Запаси", №10 "Дебiторська заборгованiсть" , iнших положень бухгалтерського облiку.
Вартiсть оборотних активiв станом на 31 грудня 2011 р. складає 415,2 тис. грн..
Класифiкацiя активiв товариства вiдповiдає вимогам Нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку.
Забезпечення наступних витрат i платежiв пiдприємством в 2011 р. не нараховувалось.
Облiк зобов'язань ведеться у вiдповiдностi до П(С)БО № 11 "Зобов'язання".
Розмiр поточних зобов'язань станом на 31 грудня 2011 р. складає 859,5 тис. грн..
Облiк касових операцiй проводиться у вiдповiдностi "Положення про ведення касових операцiй у нацiональнiй валютi в Українi", затвердженого постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 15.12.2004 р. № 637.
Облiк грошових операцiй на розрахунковому та iнших банкiвських рахунках проводиться у вiдповiдностi "Iнструкцiї про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi" затвердженої постановою Нацiонального Банку України вiд 21.01.2004 р. № 22.
Аудитор участi в проведеннi рiчної iнвентаризацiї основних засобiв, товарно-матерiальних цiнностей, розрахункiв не приймав, тому що ця дата передувала початку проведення аудиторської перевiрки.
Товариство має статутний капiтал у розмiрi 14,7 тис. гривень, що станом на 31.12.2011 р. сплачений повнiстю.
Розмiр статутного капiталу на протязi 2011 року не змiнювався.
Наявнiсть власного капiталу станом на 31 грудня 2011 року складає мiнус 151,5 тис.грн., структура власного капiталу визначена у вiдповiдностi до положень бухгалтерського облiку. Чистий прибуток товариства за 2011 рiк склав 5,7 тис.грн.
Наявнiсть чистих активiв пiдприємства станом на 31 грудня 2011 року складає мiнус 151,5 тис.грн., що не досягає заявленого розмiру статутного капiталу i не вiдповiдає чинному законодавству.
Суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом та подається до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку, аудитором не виявлено.
Виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої фiнансової звiтностi) аудитором не встановлено i не дослiджувалось.
Корпоративне управлiння пiдприємством здiйснюється шляхом проведення загальних зборiв товариства, створенням ради товариства та ревiзiйної комiсiї.
Служба внутрiшнього аудиту в товариствi не створена.
-4-
Визначення понять помилок та шахрайства дано в МСА № 240 "Шахрайство та помилки". Помилка - це ненавмисне перекручення фiнансової iнформацiї в результатi арифметичних чи логiчних помилок в облiкових записах i розрахунках, недогляду в дотриманнi повноти облiку, неправильного представлення в облiку фактiв господарської дiяльностi, наявностi складу майна, вимог i зобов'язань та невiдповiдне вiдображення записiв в облiку. Шахрайство - навмисно неправильне вiдображення i представлення даних облiку i звiтностi службовими особами та керiвництвом пiдприємства. Шахрайство полягає в манiпуляцiях облiковими записами i фальсифiкацiї первинних документiв, регiстрiв облiку i звiтностi, навмисно неправильнiй оцiнцi активiв i методiв їх списання, навмисному пропущеннi або приховуваннi результатних записiв або документiв, незаконному отриманнi в особисту власнiсть грошово-матерiальних цiнностей, невiдповiдному вiдображеннi записiв в облiкових регiстрах.
Аудитором не виявлено фактiв шахрайства в пiдприємствi, ризик суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства аудитор вважає невисоким.
Фiнансовий стан пiдприємства стабiльний.
Аналiз фiнансового стану пiдприємства наведено в наступнiй таблицi:
(тис.грн.,коеф-т)
№ пIп Показники За поперед.
перiод За звiтний перiод Нормат. Значення
1 Виручка вiд реалiзацiї продукцiї 349,3 508,5
2 ПДВ 59,4 84,4
3 Iншi операцiйнi доходи 25,7 29,6
4 Iншi звичайнi доходи 6,0 -
5 Чистий доход 321,6 453,7
6 Чистий прибуток + Збиток -
-125,3 +5,7
7 Дебiторська заборгованiсть за послуги 404,4 336,3
8 Поточнi зобов'язання 957,5 859,5
9 Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi 0,01 0,00 >0, збiльш.
10 Коефiцiєнт покриття (загальної лiквiдностi) 0,51 0,48 >1
11 Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi 0,43 0,39 0,6 - 0,8
12 Чистий оборотний капiтал Вiдсутнiй Вiдсутнiй >0, збiльш.
13 Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi (платоспроможностi) Вiд'ємне значення Вiд'ємне значення >0,5
14 Коефiцiєнт структури капiталу (фiнансування) Вiд'ємне значення Вiд'ємне значення <1, зменш.
15 Коефiцiєнт зносу основних фондiв 0,75 0,76 Зменш.
-5-
Матерiали аналiзу свiдчать про те, що пiдприємство має нестабiльний фiнансовий стан.
Коефiцiєнти загальної лiквiдностi, швидкої лiквiдностi, фiнансування знаходяться поза межами позитивних значень.
Висновок
Ми не спостерiгали за проведенням iнвентаризацiї наявних запасiв товариства станом на 31.12.2011 року, тому що ця дата передувала початку проведення аудиторської перевiрки. Через характер облiкових запасiв Товариства ми не мали змоги пiдтвердити кiлькiсть запасiв за допомогою iнших аудиторських процедур. Також ми не в змозi безумовно пiдтвердити дебiторську та кредиторську заборгованостi через обмеження обсягу нашої роботи.
На нашу думку, за винятком впливу коригувань, якi могли б бути потрiбними для нашого пiдтвердження кiлькостi запасiв i дебiторської та кредиторської заборгованостi, фiнансовi звiти подають достовiрно, в усiх суттєвих аспектах, фiнансовий стан ВАТ "Iвано-Франкiвська автобаза" станом на 31.12.2011 року, а також результат його дiяльностi та рух грошових коштiв за перiод що перевiрявся, згiдно з П(С)БО України i вiдповiдають Балансу Товариства.
Директор ПАФ "СIМЕС" М.Сурков
Сертифiкат серiї А №002529
виданий АПУ України 29.06.95р.
чинний до 29.06.2014 р.
Включено до реєстру аудиторських фiрм
свiдоцтво 1203 чинне до 30.11.2015 р.
Два екземпляра висновку отримав _____________________________ |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання |
Основним видом дiяльностi є надання автотранспортних послуг. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування |
Придбання та вiдчуження активiв товариством не здiйснювалось |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення |
Основнi засоби використовуються повнiстю. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень |
1. Рiст цiн на складовi перевезень
2. Вiдсутнiсть оборотних коштiв для оновлення рухомого складу.
3. Високi ставки банкiвських кредитiв.
4. Незадовiльний стан дорiг. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства |
Штрафних санкцiй i компенсацiй за порушення законодавства у звiтному перiодi товариством не виплачувались |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента |
Фiнансування дiяльностi емiтента здiйснюється за рахунок коштiв отриманих в результатi основної дiяльностi та здачi майна в оренду. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Укладено договори купiвлiIпродажу цiнних паперiв товариства на суму - 3 млн. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) |
дIв |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок |
За звiтний рiк емiтентом не сплачувалися суми витрат на дослiдження та розробку. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається |
У звiтному перiодi товариство не виступало стороною у судових справах |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Дивiдендiв за звiтний перiод не виплачувалось. |
|
|